Ana Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle
 
Sayfa: 1
 http://ingilizdili.org/index.php sayfası diyor ki
Bu Linki Diğer Sitelerde Paylaşarak Sitemize Backlink Kazandırabilirsiniz.

  

02 Kasım 2019, Cumartesi, 20:06:05

 
jeepers@

jeepers@ Çevrimdışı

Global Moderator
Jr. Member
*****
Üyelik Tarihi:27 Aralık 2016
Kişisel: 10
Konular: 86 - İleti: 98
Meslek: Teacher
Teşekkür toplamı: 564 
Saygınlık Puanı: 42368
MesajRepRepRepRepRepRepRepRepRepRepRepRepRepRepRepRepRepRep

Meb'in sitesinde yayınladığı beceri temelli testleri herkes çıktı alarak kullanıyor. İlk iki testin toplamı 23 sayfa. Bu kadar sayfayı ekonomik olarak bastırmak mümkün değil. Umarım bunun bir gün farkına varırlar. Sayfaları küçülterek bastırınca da öğrencileri rahatsız edecek kadar küçük olabiliyor. İlk iki testi (toplam 40 soru) 5 sayfaya sığdırarak derledim. Sayfayı daha ekonomik kullanmak için bazı soruların yerini değiştirdim haliyle. Daha önce burada bahsettiğim hataları sorularda düzelttim. Örneğin, kırtasiyeci kelimesinin stationery şeklinde kullanılmasının yanlış olduğunu, doğrusunun stationer's olduğunu belirtmiştim. Kitaptaki hatanın üzerine bir hata daha eklenmiş ve bu kez sorularda "stationary" yazılmış. "Stationary", bambaşka bir sözcük.stationary= not You are not allowed to view links. Register or Login, or not You are not allowed to view links. Register or Login:a stationary You are not allowed to view links. Register or Login/You are not allowed to view links. Register or LoginThe You are not allowed to view links. Register or Login got You are not allowed to view links. Register or Login and You are not allowed to view links. Register or Login until it was stationary.
The
You are not allowed to view links. Register or Login of You are not allowed to view links. Register or Login has been stationary for several You are not allowed to view links. Register or Login. (cambridge)
Bu sözcüğü misal ben seçeneklerde düzeltip "stationer's"diye yazdım.Arkadaşlar hepimiz insanız ve her insan hata yapar. Biz bunları dile getirirken bazı arkadaşların da "boş işler bunlar, elimizdekini öğretsek kafi" dediğini biliyorum. Ama MEB daha önce kazanım testlerini yayınladığında, soruların "200 küsur öğretmen tarafından hazırlanıp 30 küsur akademisyen tarafından çapraz denetime tabi tutulduğu" minvalinde bir şeyler yazmıştı. Durum gerçekten böyle olsa bu kadar yanlış olmaz kanısındayım.Hataları düzelttikten sonra birkaç küçük değişiklik yaptım. Misal, bir metinde "I will talk about one of my friends" yazmışlar. Kitabın ilk ünitesinde "will" geçen bir yer yok. Hatta sanırım 7. sınıfa kadar da geçmiyor. Burada "I want to talk about one of my friends. " yazdım mesela.Her neyse çabamızı takdir edene teşekkürler. Herkese iyi çalışmalar dilerim.1) Lütfen konulara "asfsd", "tsk" gibi sallama cevaplar yazmayın.

2) Saygısız ve seviyesiz ifadeler kullanmayın.

3) Bir teşekkürü çok görmeyin. Teşekkür etmek erdemdir.

4) Kurallara uymazsanız forumdan uzaklaştırılırsınız.


02 Kasım 2019, Cumartesi, 22:07:32

 

MFB Çevrimdışı

The Owner
Administrator
Ultimate Member
*****
Üyelik Tarihi:01 Şubat 2010
Kişisel: What You See Is What You Get
Nerden: ÇORUM
Konular: 4643 - İleti: 9033
Meslek: ELT
Teşekkür toplamı: 3114 
Saygınlık Puanı: 777664
MesajMesajMesajMesajMesajMesajRepRepRepRepRepRepRepRepRepRepRepRepRepRepRepRepRepRep
Emekleriniz için çok teşekkürler Sayın Hocam.

Paylaşımlara "Teşekkür Etmek" zahmet değil inceliktir. Paylaşılanı herkes alabilir ama "Paylaşmayı" herkes paylaşamaz. Paylaşmayı hazmeden ve bundan haz duyanlardan olmanız dileğiyle.

 
Sayfa: 1   Aşağı git
 

ÜYELER İÇİN YASAL UYARI

Bu site bir forum sitesidir. Üyelik sistemlidir. Üyelerimiz forum kurallarını üye olurken kabul etmiş sayılır. Üyelerimizin yazdıkları önceden kontrol edilemez ve yazdıklarından dolayı bu site sorumlu tutulamaz. Sitede bulunan linklerin tamamı kopya olup, site sahibiyle ve yönetimiyle ilişkili değildir. Forum alanlarını kullanırken; 3.Şahısların kişilik ve gizlilik haklarını ihlal edici iletiler yazmak, pornografik görüntüler paylaşmak, Hak sahibinden izin almadan MP3, Film, dizi, video, kitap, dergi, yazılım vb. eserleri doğrudan paylaşmak, ayrıca ilgili lisans sahibi olmayan sitelere erişim için link paylaşmak hukuka ve yasalara aykırıdır. T.C. yasalarına ve hukuka aykırı olan bu tür paylaşımlar site içerisinde tespit edildiği veya hak sahibi tarafından şikayete konu olduğu takdirde, kullanıcı siteden uzaklaştırılacağı gibi, sistem tarafından tutulan kayıtlar, talepleri halinde yasal mercilere verilebilecektir.

HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, abuse@ingilizdili.org e-mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler ekibimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. .